Конференція UpToDate 5.0: деякі питання, що обговорювалися

Устінов О.В.

В Україні пройшла щорічна науково-практична конференція UpToDate 5.0, яку присвячено діагностиці та лікуванню онкологічних захворювань.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook повідомив Михайло Радуцький, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування (далі — Комітет):

«Маршрутизація пацієнтів з онкологічними захворюваннями, удосконалення канцер-реєстру, запровадження медичного самоврядування — про це та інше говорили на щорічній науково-практичній конференції UpToDate 5.0, яку присвячено діагностиці та лікуванню онкологічних захворювань.

У межах панельної дискусії разом з народним депутатом, головою Національної асоціації онкологів України Валерієм Зубом та генеральною директоркою Державного некомерційного підприємства «Національний інститут раку» Оленою Єфіменко відповідали на запитання керівників обласних департаментів охорони здоров’я та директорів онкоцентрів».

Медичне самоврядування

На думку М. Радуцького, запровадження самоврядування вирішить значну кількість питань, які зараз виникають у медиків. Не чиновник у міністерстві, а практикуючий лікар має вирішувати, хто отримає ліцензію, та визначити механізм, який у випадку лікарської помилки захистить права і пацієнта, і лікаря. Наразі законопроєкт підтриманий Верховною Радою України в першому читанні, до другого в Комітет надійшло кілька тисяч поправок.

Маршрути для онкохворих

За словами В. Зуба, наразі Комітет разом з Міністерством охорони здоров’я (МОЗ) України та профільною асоціацією працюють над тим, щоб затвердити маршрути для онкохворих. Головна мета маршрутизації — пацієнт має потрапити до того закладу, в якому створені всі необхідні умови, наявне медичне обладнання та фахівці.

Вдосконалення канцер-реєстру

«Одна з вимог Єврокомісії — вдосконалення Національного канцер-реєстру України, — зазначив В. Зуб. — Працюємо над тим, щоб він відповідав усім вимогам та був інтегрований в електронну систему охорони здоров’я. Отримали пропозицію перевести препарати, які зараз централізовано закуповує ДП «Медичні закупівлі України» (МЗУ) та розподіляє пацієнтам, до програми «Доступні ліки». Це дозволить розвантажити онкоцентри, куди щодня за ліками приходять сотні хворих. Домовилися доопрацювати це питання.»

Народний депутат також відмітив, що в цій галузі в команди Президента є важливі досягнення. Минулого року МЗУ придбано з рекордною економією 15 лінійних прискорювачів, цього року — на заощаджені кошти ще 6. Заплановано створити інноваційні центри з дослідження та діагностики раку, зокрема закупити 3 циклотрони. Нещодавно у звіті Єврокомісії затвердження Національної стратегії контролю злоякісних новоутворень на період до 2030 р. визнано одним з досягнень України на шляху до вступу до ЄС. Стратегію розроблено на основі рекомендацій парламентських слухань, які пройшли в Комітеті.

За матеріалами facebook.com/radutskyy

Підпишіться на нас у соціальних мережах:
Коментарів немає » Додати свій
Leave a comment