В Україні планують виробляти радіофармацевтичні препарати

Устінов О.В.

26 листопада 2024 р. у підкомітеті з питань профілактики та боротьби з онкологічними захворюваннями Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування під головуванням народного депутата України, голови підкомітету Валерія Зуба відбулася робоча нарада, присвячена питанням розвитку ядерної медицини та впровадження в Україні власного виробництва радіоактивних лікарських засобів.

До обговорення залучено народних депутатів України — членів підкомітету, представників Міністерства охорони здоров’я України, ДП «Медичні закупівлі України», Фонду державного майна України, Державної інспекції ядерного регулювання України, Національної академії медичних наук України та ДП «УДВП Ізотоп».

Радіоактивні, радіофармацевтичні препарати (РФП) — це особливий вид лікарських засобів, що містять радіоактивні ізотопи. Вони широко застосовуються у всьому світі для терапії злоякісних новоутворень у галузі онкології, а також для діагностики онкологічних, кардіологічних, неврологічних та інших видів захворювань. Відповідно, власне потужне виробництво цих препаратів здатне позитивно вплинути на динаміку показників раннього виявлення онкозахворювань та ефективності їх лікування.

На попередній нараді з цього питання, яка відбулася в підкомітеті 10 травня 2024 р., детально вивчено підготовлений проєкт Концепції розвитку ядерної медицини та впровадження в Україні виробництва радіоактивних лікарських засобів на період до 2030 р. За результатами цієї наради  ухвалено рішення рекомендувати Фонду державного майна України ініціювати подання проєкту Концепції на розгляд та затвердження Урядом.

«Буду максимально адвокувати питання ухвалення цієї Концепції, яка стане ефективним інструментом у реалізації Національної стратегії контролю злоякісних новоутворень на період до 2030 р., одним з авторів якої я є. У цьому контексті нам вкрай важливо, щоб Україна перетворилася з імпортозалежної держави з виробництва РФП у країну — виробника, щоб пацієнти відчули здешевлення продукції, але водночас і збільшення її асортименту», — зазначив, підсумовуючи результати наради, голова профільного підкомітету В. Зуб.

За матеріалами komzdrav.rada.gov.ua

Підпишіться на нас у соціальних мережах:
Коментарів немає » Додати свій
Leave a comment