Два міста в Україні отримали лінійний прискорювач для лікування онкологічної патології

Устінов О.В.

Ще два міста України отримали лінійний прискорювач і вже незабаром введуть його в експлуатацію. Йдеться про Тернопіль та Чернівці — Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер та Буковинський клінічний онкологічний центр.

Загалом минулого року на замовлення Міністерства охорони здоров’я України ДП «Медичні закупівлі України» (МЗУ) уперше на централізованому рівні придбали 15 систем лінійного прискорювача за 541 млн грн.

Коментар Віктора Ляшка

«Ще два онкоцентри отримали лінійні прискорювачі — тернопільський та буковинський. Це надсучасне обладнання, завдяки якому лікарі можуть здійснювати точне, ефективне і персоналізоване лікування ракових пухлин з мінімальними побічними ефектами для пацієнтів. Якісна, доступна та безоплатна медична допомога для кожного пацієнта — наш пріоритет, який ми крок за кроком втілюємо в життя. Минулого року централізовано коштом держави разом із МЗУ нам вдалося закупити 15 лінійних прискорювачів. Тож зараз медичні заклади, які забезпечили готовність прийняти, змонтувати та запустити в роботу це обладнання, отримують його», — зазначив Віктор Ляшко, міністр охорони здоровʼя України.

Зазначимо, що лінійні прискорювачі призначені для лікування пацієнтів із онкологічними захворюваннями: за їх допомогою лікарі можуть таргетовано впливати на пухлини у внутрішніх органах, використовуючи опромінення. Це дозволяє повністю знищити або зупинити ріст пухлин із мінімальним ушкодженням здорових тканин пацієнта.

До постачання лінійних прискорювачів лікарні проходять етапи підготовки, серед яких оцінка радіаційних ризиків, розробка проєкту приміщень, адаптування та підготовка приміщень для встановлення обладнання тощо.

Представник постачальника перевіряє готовність приміщень медичного закладу та виконання умов, необхідних для прийняття обладнання. У разі успішного виконання всіх зазначених вимог відбувається поставка обладнання.

Нині Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер та Буковинський клінічний онкологічний центр готові до встановлення обладнання, цей процес триватиме декілька місяців. Тому невдовзі українці, що хворіють на онкологічні захворювання, зможуть отримувати більш якісне та інноваційне лікування.

Довідка: минулого року вперше реалізовано централізовану закупівлю такого складного обладнання у великій кількості за державний кошт. Загалом МЗУ придбало 15 систем лінійного прискорювача на суму 541 млн грн. При цьому очікувана вартість становила понад 1 млрд грн, але завдяки ефективній роботі з ринком МЗУ вдалося заощадити 482 млн грн, або 47% коштів доведеного бюджету.

За матеріалами moz.gov.ua

Підпишіться на нас у соціальних мережах:
Коментарів немає » Додати свій
Leave a comment