Комп’ютеризований скринінг захворювань шийки матки — надійний інструмент об’єктивної діагностикиЗ метою підвищення ефективності цитологічного скринінгу раку шийки матки (РШМ) на базі цитологічної лабораторії Білоцерківського обласного онкологічного диспансеру розроблено спеціальну комп’ютерну програму, яку використовують з 2004 р. Щорічно в цитологічній лабораторії проводять близько 70 тис. цитологічних досліджень. За допомогою організаційно-методичних заходів, використовуючи отримані дані, нам вдалося вийти на стабільний, об’єктивний рівень виявлення передпухлинної, злоякісної патології шийки матки, а також знизити показник неінформативних мазків до 0,45% і препаратів без залозистого епітелію — у 2 рази (21,0%). При аналізі отриманих комп’ютерних даних з’являється можливість проаналізувати роботу всього ланцюга цитологічного скринінгу РШМ від якості та кількості взятих мазків суб’єктами цього процесу до якості роботи кожного лікувального закладу, задіяного в цитологічному скринінгу. Тобто ми можемо оцінити роботу як кожного лікаря чи акушера первинної ланки, так і роботу закладу в цілому. На основі отриманого досвіду роботи цитологічного скринінгу прийнято рішення з метою підвищення рівня вчасної діагностики передпухлинних захворювань і злоякісних новоутворень затвердити наказом по Департаменту (управлінню) охорони здоров’я в м. Біла Церква з 2013 р. як рейтингові показники для оцінки якості роботи лікувально-профілактичних закладів:
Підсумки і короткі висновки роботи автоматизованого цитологічного скринінгу в Білоцерківському обласному онкологічному диспансері за 2004–2013 рр.: 1. Автоматизований цитологічний скринінг РШМ є комплексом заходів, який умовно складається з 3 етапів:
2. Одним із головних і важливих питань в автоматизованому цитологічному скринінгу є механізми залучення пацієнтів до такого обстеження (приклад Бельгії з ситуацією стосовно раку грудної залози, Данії і Фінляндії — з РШМ тощо). 3. За допомогою автоматизованого цитологічного скринінгу ми можемо щомісячно, щоквартально інформувати персонально всіх суб’єктів цього процесу про кількісні та якісні показники їх роботи з відповідними висновками і впливами. 4. Автоматизований цитологічний скринінг РШМ допоміг нам виявити популяційний склад жіночого населення, яке підлягає профлактичним оглядам і одержує їх:
Для підвищення ефективності цитологічного скринінгу РШМ необхідно:
Коментарів немає » Додати свій |
||
Leave a comment